2024 - Program Zelená Hora žije!
detail akce

Marie Rottrová

IKONA ČESKÉ POPULÁRNÍ HUDBY NA ZÁMKU ZELENÁ HORA.
Vystoupení neodolatelné ikony českého popu na zámku Zelená Hora u Nepomuku bude jedním z nejimpozantnějších zážitků zámecké sezóny.
Kdo by neznal skladby jako „Zřejmě letos nikde nejsou kytky“, „Měli jsme se potkat dřív“, „S tím bláznem si nic nezačínej“ nebo předělávku hitu Black Sabbath „Lásko voníš deštěm“ (She´s gone). A to je jen zlomek hitů Marie Rottrové, kterou můžete vidět a slyšet živě na jejím koncertě.
O tom, že hrdá ostravská rodačka patří ke stálicím české populární hudby, svědčí i nespočet ocenění, která za svou dosavadní hudební kariéru dostala…
Její nezapomenutelný až soulový způsob zpěvu si můžete navíc vychutnat v jedinečných historických kulisách na zámku Zelená Hora v sobotu 17. srpna letošního roku.
HISTORIE ROTTROVÉ JE HISTORIÍ ČESKÉHO POPU
Již v roce 1971 získala Marie Rottrová Cenu publika na Bratislavské lyře za píseň Hej, nebuď nesvá. V témže roce skončila i na třetím místě v anketě Zlatý slavík, ve které se později umisťovala vždy v první desítce. Mimo mnoha dalších cen získala v roce 1981 i ocenění v anketě kritiků a stala se Zpěvačkou roku časopisu Melodie.
Marie Rottrová pochází z hudební rodiny. Její otec byl varhaník a sbormistr a matka operetní zpěvačka. V dětství hrála Marie Rottrová na piáno a zpívala ve smíšeném sboru. První talentové soutěže se zúčastnila již v roce 1960, kde po finálovém koncertě skončila čtvrtá. Zároveň byla pozvána k účinkování v televizním pořadu Poprvé před kamerou, kde zvítězila s písní Rozmarné stvoření.

Ještě jako amatérská zpěvačka začala vystupovat s velkým orchestrem B. Pěchníka a natáčela pro Československý rozhlas.
V letech 1965-1966 spolupracovala s první ostravskou rockovou skupinou Samuel, od níž přešla k souboru Majestic, se kterým vystupovala až do roku 1968. Později hostovala s Flamingem Richarda Kovalčíka a postupně si získávala přízeň posluchačů po celém Československu i v zahraničí.
Úspěch zaznamenala již se svou první nahrávkou Paroloď. Mezi její první skutečné hity patřily písně Kůň bílý a také Markétka.
Její následnou popularitu uspíšilo i pravidelné vystupování v ostravských televizních pořadech. Od roku 1981 měla vlastní televizní pořad Divadélko pod věží, v němž hostovala řada známých osobností. Na úspěšnou sérii navázala i později s pořady Přijď a nechoď sám nebo Činčin.
Nesčetněkrát se objevila v nejsledovanějších pořadech tehdejší Československé televize, ke kterým patřil Silvestr nebo Možná přijde i kouzelník.
Pro Nepomucko je návštěva Marie Rottrové velká pocta. Vidět legendární popovou divu zpívat ve výjimečném prostředí areálu zámku Zelená Hora, navíc pod otevřeným nebem, bude neopakovatelný zážitek.


Během vystoupení se bude čepovat pivo Pilsner Urquell a Gambrinus. Znamenité hamburgery a domácí limonády od Picnixpunks, premiové hot dogs od Laďky Matouškové, skvělá káva od Yemenites na místě.

DATUM KONÁNÍ:
sobota 17. srpna, od 19:00
Koupit vstupenku online
PŘEDPRODEJ KLASICKÝCH VSTUPENEK:
Infocentrum Nepomuk, nám. Augustina Němejce 126, 335 01
otevírací doba / web:
https://www.nepomuk.cz/turista/informacni-centrum/


Infocentrum Blovice – Muzeum Jižního Plzeňska, nám. Augustina Němejce 126, 335 01
otevírací doba / web:
https://www.muzeum-blovice.cz/navstivte-nas/oteviraci-doba/


SEZNAM DALŠÍCH INFOCENTER S PRODEJEM VSTUPENEK ZDE:
https://www.plzenskavstupenka.cz/cs/prodejni-mista#
Délka akce a přesný harmonogram budou upřesněny.
Výtěžek z koncertu jde na podporu obnovy chátrající kulturní památky.
Sledujte nás na facebooku / instagramu / tiktoku: zelenahorazije
NÁKUPEM VSTUPENKY POMŮŽETE ZACHRÁNIT ZÁMEK ZELENÁ HORA I VY.

VÝTĚŽEK Z KONCERTU JDE NA PODPORU OBNOVY CHÁTRAJÍCÍ KULTURNÍ PAMÁTKY.